pożyczki

Pożyczka pozabankowa – jak nie dać się oszukać

pożyczkaPonieważ żaden bank nie udzieli mi kredytu gotówkowego więc jestem zmuszona udać się do jakiegoś parabanku po pożyczkę. Ostrzegano mnie przed takimi prywatnymi firmami pożyczkowymi nie tylko dlatego że pożyczki których udzielają są drogie albo wręcz lichwiarskie ale też abym nie została oszukana a konkretnie aby nie podrobiono, nie zawyżono kwoty pożyczki jaką rzekomo otrzymałam. Jak mogę zabezpieczyć się przed takim oszustwem? Czy w ogóle są wiarygodne pozabankowe pożyczki?

Jeżeli pożyczka ma zostać przekazana na Pani konto bankowe, to oczywiście nie istnieje ryzyko podrobienia przez pożyczkodawcę dokumentu co do wysokości przekazanej kwoty pożyczki, gdyż w bankowej historii przelewów można będzie odszukać ten przelew i sprawdzić jaka kwota faktycznie została na Pani konto przelana. Jeżeli pożyczka ma zostać przekazana w gotówce czyli potocznie ujmując z ręki pożyczkodawcy do ręki pożyczkobiorcy, to na wszelki wypadek może Pani postarać się aby był z Pani strony świadek tej czynności. „Uważajmy też na same umowy pożyczki, aby nie pozostało w nich miejsca na przeprawienie umowy poprzez np. dopisanie jednego zera przez pożyczkodawcę. Dopilnujmy aby kwota pożyczki została wpisana także słownie i zażądajmy dla siebie jednego egzemplarza umowy pożyczki”: http://finos.net.pl/wszystko-o-pozabankowych-pozyczkach/ Jeżeli pożyczkodawca na swoim egzemplarzu umowy pożyczki podrobi dokument co do kwoty w nim widniejącej to będzie Pani mogła przedstawić swój egzemplarz w postępowaniu cywilnym w sądzie albo w postępowaniu karnym w prokuraturze jako dowód na okoliczność wykazania jaką faktycznie kwotę pożyczki otrzymała Pani. Najbezpieczniej jednak, co podkreślamy od czasu w naszych poradach tudzież artykułach, przyjmować pieniądze oraz dokonywać wpłat na wskazane przez beneficjenta konto bankowe.

Na rynku pozabankowych pożyczek jest co najmniej kilkanaście firm oferujących chwilówki na terenie całego kraju, są to firmy o ugruntowanej pozycji. Ryzyko zostania oszukanym przez takie znane firmy jest minimalne lub żadne. Przed podjęciem decyzji o wzięciu pożyczki w danej firmie można sprawdzić, czy i co piszą o niej w internecie, na formach internetowych i na blogach. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarce na przykład nazwę firmy plus słowo „opinie”.

Leave a Comment