zdolność kredytowa

Brak zdolności kredytowej

bank

Tysiące osób marnuje swój czas oraz czas pośredników finansowych i pracowników banku. Godzinami, dniami przeszukują internetowe portale finansowe, fora internetowe i blogi, wybierając sobie kredyt. Później wnioskują o wybrany kredyt będąc z góry skazanymi na odmowę ze strony banku.

Odmowa przyznania kredytu spowodowana jest negatywną oceną zdolności kredytowej dokonana przez bank w wyniku proceduralnej analizy. Zazwyczaj okazuje się w takich wypadkach, że kredytobiorca ma za niskie dochody o ile w ogóle jest zatrudniony… Nie mniej rzadką przyczyną odmowy przyznania kredytu jest też zadłużenie wpisane przez banki do BIK. Dotyczy to zarówno kredytów co do spłaty których wystąpiła zwłoka ze strony kredytobiorcy jak też kredytów które spłaca on bez opóźnienia ale według banku, kolejny kredyt, kolejne zobowiązanie do spłaty mogłoby takie opóźnienia wywołać.

Niektórzy też myślą, że skoro np. pożyczka mieszkaniowa jest zabezpieczona hipotecznie i w razie czego bank może sobie ściągnąć dług z kredytowanej nieruchomości, to nie trzeba wykazać się zdolnością kredytową. Przeciwnie, trzeba się wykazać i to bardzo i zwłaszcza właśnie gdy jest to, gdy na to być kredyt mieszkaniowy. Tak samo, jeżeli ktoś zamyślał o kredycie samochodowym, który też jest zabezpieczany zastawem na samochodzie w kredycie – bez zdolności kredytowej i takiego kredytu też nie otrzymasz w banku.

Pożyczki dla osób z gorszą zdolnością kredytową, czyli jak sama nazwa wskazuje, popularne kredyty bez BIK, oferują firmy pożyczkowe które nie są bankami. Jednak oprocentowanie realne takich pożyczek kilka razy przenosi oprocentowanie kredytów gotówkowych w bankach.

Leave a Comment