konsolidacja

Konsolidacja kredytów gotówkowych

konsolidacjaKonsolidacja kredytów gotówkowych ma sens wtedy, gdy nieskonsolidowanie grozi powstaniem zaległości w spłacaniu rat i wypowiedzeniem kredytów – wezwaniem do zapłaty całości a następnie egzekucją komorniczą. Ma więc sens konsolidacja wtedy, kiedy kredytobiorca widzi że bez konsolidacji niechybnie zostanie wszczęte przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne.

Konsolidacja nie ma natomiast sensu po to tylko, ażeby kredytobiorca po spłaceniu raty kredytu konsolidacyjnego miał jeszcze pieniądze na zbędne wydatki, zakupy, rozrywki. Kredyt konsolidacyjny nie jest tańszy od tych kredytów gotówkowych które zostały skonsolidowane a jednak wiele osób tak myśli, że jest tańszy. Zastanówmy się, przecież to niemożliwe żeby był tańszy, bo wtedy bank który udzielił takiego kredytu i który spłacałby te kredyty skonsolidowane, miałby z tego tytułu stratę. A banki na kredytach konsolidacyjnych całkiem dobrze zarabiają. Niższa jest rata takiego kredytu niż raty tych wcześniejszych kredytów łącznie, ale w takim razie kredyt będzie spłacany dłużej, więc choćby tylko z tego powodu kredytobiorca zapłaci w sumie więcej odsetek.

2 Comments
  1. Jakie są Wasze opinie o kredytach konsolidacyjnych? Wiadomo, że płaci się jedną, niższa od poprzednich ratę, OK. Tylko że w reklamach można było gdzieniegdzie przeczytać, że kredyt konsolidacyjny jest tańszy od tych kredytów które zostały weń skonsolidowane. W takie cuda to ja nie uwierzę. Jak niższa rata, to kredyt dłużej spłacasz, to jasne a więc i odsetki wyższe. Po za tym, jeżeli kredyt konsolidacyjny miałby być tańszy od skonsolidowanych, to przecież bank traciłby na tym. Czy ktoś może robił kalkulację w tym zakresie? Czy konsolidacja kredytów ulżyła Wam, czy udało wam się spłacić taki kredyt bez problemów?

    1. Tak, mnie ulżyło skonsolidowanie dzięki czemu nie musieliśmy sobie odmawiać niczego – nasz standard życia nie zmniejszył się znacząco. Z tym, że jak piszesz, łącznie okazało się drożej i teraz, z perspektywy czasu żałuję, że wzięliśmy ten kredyt znaczy konsolidacyjny.

Leave a Comment