pożyczki

O kredytach a raczej pożyczkach bez BIK

portfel

Pożyczki bez BIK na pewno nie są udzielane przez banki, to taka uwaga na wstępie aby zaoszczędzić czasu niektórym osobom. Pożyczki bez weryfikacji w BIK można otrzymać tylko w niektórych parabankach czyli pozabankowych firmach pożyczkowych. Niektóre z nich być może wcale nie sprawdzają BIK a inne owszem, sprawdzają, ale akceptują osoby z negatywną historią kredytową oraz z aktualnym i przeterminowanymi długami kredytowymi o ile nie są to skrajnie negatywne sytuacje dobitnie sugerujące że od danej osoby nie można będzie odzyskać pożyczki. Pozabankowe kredyty bez BIK są o wiele droższe niż pożyczki w bankach a to z powodu większego ryzyka związanego z kredytowaniem osób ze znacznie niższą zdolnością kredytową. Najbardziej znaną a zarazem wiarygodną pożyczka bez BIK w skali całej Polski jest Provident. Opinie o pożyczce Provident są delikatnie określając, różne. Osoby polujące na takie pozabankowe pożyczki winny się mieć na baczności i nie wpłacać parabankom żadnych opłat wstępnych przez otrzymaniem pożyczki. Provident oferuje pożyczki bez żadnych wstępnych opłat, podobnie jak Profi Credit – inna, coraz bardziej znana pożyczka bez sprawdzania bazy Biura Informacji Kredytowej. Pożyczka podobno jeszcze o wiele droższa n iż Provident.

A zatem, kredyty bez BIK czyli pozabankowe pożyczki które można otrzymać nawet wówczas, jeżeli ma się negatywną historię kredytową odnotowaną w bazie Biura Informacji Kredytowej. Chodzi tu zarówno o kredyty bankowe i te ze SKOK z którymi zalega się aktualnie (ze spłata rat) jak i te już co prawda spłacone, ale co do których były problemy ze spłatą, pojawiły się zaległości w spłacie rat. Takie kredyty bez BIK to często też kredyty z komornikiem a więc te, które można otrzymać pomimo tego, że przeciwko kredytobiorcy toczy się komornicze postępowanie egzekucyjne.

Tak dokładniej, to nie są to kredyty bankowe tylko pożyczki z firm pożyczkowych, ponieważ banki nie mają w swej ofercie kredytów bez BIK i z komornikiem. Patrząc na ogólnopolski rynek pożyczek bez BIK i z komornikiem widzimy, że wcale nie ma tych ofert wiele. Na dzień dzisiejszy znalazłem tylko wspomniane już dwie – Provident oraz Profi Credit. Podobno także pożyczka Net Credit też jest osiągalna bez weryfikacji BIK, ale tego na sto procent nie wiem. A co z resztą ofert reklamowanych jako bez BIK? No cóż, pisząc asekurancko – może nie sprawdziłem dokładnie, ale w tym miejscu ostrzegam przed nieuczciwymi firmami pożyczkowymi które w rzeczywistości koncentrują się tylko na wyłudzaniu wstępnych opłat, bez zamiaru wypłacenia pożyczki.